پنج توصیه عجیب پزشکی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شاید باور نکنید اما شما همیشه یک پزشک همراه خود دارید که آماده پاسخ به نیازهای پزشکی‌تان است. این پزشک، روان شماست. 5 توصیه عجیب زیر را بخوانید تا باورتان شود.

1. آلرژی دارید؟ بخندید!

وقتی دچار آلرژی می‌شوید، سعی کنید خود را در موقعیت‌ خندیدن قرار دهید. شرکت‌کنندگان در تحقیقی که از سوی محققان ژاپنی انجام شده بود زمانی‌ که به تماشای یک فیلم خنده‌دار نشسته بودند کمتر دچار حساسیت‌ می‌شدند اما همین افراد زمانی ‌که به تماشای یک فیلم جدی نشستند، پیاپی عسطه می‌کردند. خنده موجب عملکرد سریع سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما می‌شود و سبب می‌شود فرد کمتر دچار حساسیت شود.

2. بدنتان زخم است؟ خوش‌اخلاق باشید!

خوش‌رفتاری موجب می‌شود که زخم‌های بدنتان زودتر بهبود یابد. دکتر جانیت کیکلت، استاد روانپزشکی دانشگاه اوهایو معتقد است که رفتار خصمانه و خشونت‌آمیز، روند بهبود زخم‌ها و کبودشدگی‌ها را افزایش می‌دهد. اما خوش‌رفتاری و مثبت اندیشی موجب می‌شود که میزان واسطه شیمیایی سایتوکین در بدن افزایش یابد. سایتوکین موجب می‌شود که سلول‌هایی که برای ترمیم زخم یا هر نقطه آسیب‌دیده بدن نیاز هستند، در نواحی اطراف زخم، زود‌تر تکثیر شوند. بنابراین سعی کنید شاداب و سرحال باشید. دوستانتان را با یک دعوت برای شام یا ناهار غافلگیر کنید. به دیدن اقوام و خویشان‌تان بروید و سعی کنید به مردم کمک کنید. خواهید دید که در مدت کوتاهی خوب می‌شوید.

3. بیمارید؟ خوش‌بین باشید!

کنار گذاشتن بدبینی گاهی بیماری‌ شما را تا حد بسیاری بهبود می‌بخشد. نتایج تحقیقات نشان داده است افرادی که در تست‌های خوش‌بینی نمره خوبی گرفته‌اند 55 درصد کمتر از افرادی که همیشه احساس شکست و ناامیدی می‌کنند در معرض خطر مرگ به خاطر بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دارند. بنابراین سعی کنید در هر هفته فهرستی از افرادی که سپاس‌گزارشان هستید مانند دوستان، اقوام و... تهیه کنید. همچنین سعی کنید از ناراحتی و ناامیدی در خصوص نداشتن چیزهایی که هنوز به آنها دست‌ نیافته‌اید، خودداری کنید. تمرکز بر حس سپاس‌گزاری موجب می‌شود که نگاه مثبتی به زندگی داشته باشید.

4. دنبال تناسب‌اندامید؟ تصویرسازی کنید!

در ذهن خود تصویری از ورزش‌ها و نرمش‌ها را تداعی کنید تا روند بهبودتان سریع‌تر شود. دانشمندان دانشگاه کلیولند آمریکا معتقدند که تنها ساختن تصویری ذهنی از بلند کردن وزنه و یا وزنه‌برداری موجب می‌‌شود که ماهیچه‌های قوی‌تر داشته باشید و روند بهبودتان سریع‌تر شود. در تحقیقات دانشمندان دانشگاه کلیولند مشخص شد مردانی که تنها در ذهن خود تصویری از ورزش و وزنه‌زدن برای عضله دوسربازو ساخته‌اند حجم ماهیچه‌ای آنها بدون اینکه حتی یک کیلوگرم وزنه زده باشند به اندازه 13 درصد افزایش یافته است. بنابراین هر روز برای 15 دقیقه در ذهن خود تصور کنید که ماهیچه آسیب‌دیده‌تان را نرمش می‌دهید. تمام جزییات ورزش را در ذهن خود تصویر کنید. هر فشاری را که به ماهیچه‌تان وارد می‌شود، در ذهن تصویر کنید. انبساط و انقباض ماهیچه‌تان را هم همین‌طور. این‌کار را انجام دهید و تاثیر آن را ببینید.

5. کارتان حساس است؟ موسیقی گوش کنید!

وقتی در جاده در حال رانندگی هستید و چشمان‌تان از فرط خستگی قرمز می‌شود، رادیوی اتومبیل‌تان را روشن می‌کنید. محققان ژاپنی معتقدند موسیقی گوش کردن زمانی‌که در حال انجام کارهای روزانه‌تان هستید، موجب می‌شود کمتر احساس خستگی کنید و کارتان را دقیق‌تر و با حوصله بیشتری انجام دهید.
موسیقی موجب می‌‌شود بدنتان به درخواست‌های استراحتی که از مغز صادر می‌شود، پاسخ دهد. همچنین موسیقی برخی احساسات بی‌حاصل و خستگی آفرین را در نطفه خفه می‌کند و موجب می‌شود بر سختی کارتان غلبه کنید. بنابراین هنگامی‌که فردای یک شب شلوغ و پر از مهمان در آشپزخانه مشغول شستشوی ظرف‌ها هستید ضبط‌صوت خانه خود را روشن کنید و با فراغ بال به کارتان ادامه دهید.

پ.ن : از همینجا خواستم یواشکی سلام  و عرض ادب کنم به همه دوستان . امیدوارم تعطیلات به همه خوش گذشته باشه .  من  که فقط خوردم و خوابیدم هیچیم درس نخوندم و الان بسیییییی عذاب وجدان دارم نگران .. الانم اعصاب مصابمو کامل دادم رهن .. چون اوله صبه اونم بعد تعطیلا ت اونم دیدن همکارای رو مخ! .. گریه.. اصلا چرا من تا 2 ساعت بعد از خواب کلا اعصاب مصاب ندارم !!! حتی دوس ندارم با هیچکی حرف بزنم مگه اینکه اون طرف چقد برام عزیز باشه تا درست جوابشو بدم .. در غیر اینصورت با صد کیلو عسل هم شیرین نمیشم ناراحت ..  راستی مورده 2 و 3 بالا رو عجیب موافقم . شما چطور؟

مطلب فوق از ایمیلم بود گذاشتم تا هر کس نخونده بخونه .

/ 9 نظر / 24 بازدید
غزاله

دلم برای یه دخمل خوشگل و با احساس و مامانی تنگ شده خانوم دکتر دارویی داری براش ؟ اوضاع خوبه عزیزم روبه راهی ؟[گل]

رز

خانمی مطالب جالبی گذاشتی. دوست داشتم.

الهام

سلام ماهنوش جون. اول اینکه من شما رو لینک کردم با اجازه تون. اشکال که نداره؟ دوم اینکه منم مثل تو تا 1-2 ساعت بعد از بیدار شدنم از خواب خیلی بی حوصله و بداخلاقم که همین موضوع هم چند روز پیش باعث شد دوستم از دستم ناراحت بشه و.......[دلشکسته]

امیر

سلام …خوبید سایت جدیدم راه افتاد دوستای خوبتم دعوت کن لینک عضویت http://360forlove.mixxt.org/networks/join/signup لینک گروه من در فیس بوک http://www.facebook.com/pages/Farsi-dating/193295407356939

غزاله

تورو خدا ببخش من و که ناراحتت کردم . الان معدت بهتره ؟ خدا من و بکشه که با این پستام دوستام وناراحت میکنم شرمندتم به خدا

رز

خانمی نمی دانم چطور کامنتم به دستت نرسید. اما الان باز نکرار می کنم. تشکر از عکس ها. به نظرم که خیلی با نمکی و البته شیطانی بسیار زیاد از چهره ات مشخص هست که آتشپاره هستی[چشمک]

توت فرنگی

سلام ماهنوش جووووووووووون خوبی عزیزم؟ دلم برات تنگ شده [ماچ]

رویا

ماااااااااااااااااااااهنوووووووووووووش! دوستم کجایی پس؟؟؟ دلم واست تنگ شده ه ه ه ه ه ه ه ه

توت فرنگی

سلام عزیز دلم ماهنوش عزیزمممم امیدوارم هر چی هست حل بشه و زود بیای پیشمون...... مواظب خودت باش گلکممممممممممم فداااااااااااااااات بوس