چراغ راه 1

سوره نساء آیه (19) :

  ای اهل ایمان ! برای شما حلال نیست که زنان را به اکراه و جبر به میراث گیرید ( چنانکه در جاهلیت هر کس می مرد وراثش زن او را هم حق ارث خود میدانستند) و بر زنان سختگیری و بهانه جوئی نکنید که قسمتی  از آنچه مَهر آنها کرده اید به جور بگیرید مگر آنکه عمل زشتی و مخالفی از آنها آشکار شود، و به آنها در زندگانی با انصاف و خوش رفتار باشید. چنانکه زن دلپسند شما نباشد (اظهار کراهت مکنید که) بسیار چیزها ناپسند شماست و حال آنکه خدا در آن خیر بسیار برای شما مقدر فرموده است .

سوره نساء آیه (20) :

ااگر خواستی زنی را رها کرده و زنی دیگر اختیار کنید و مال بسیار مَهر او کرده اید، البته نباید چیزی از مَهر او باز گیرید، آیا بوسیله تهمت زدن به زن ، مَهر او را می گیرید؟ واین گناهی است فاش، و زشتی این کار آشکار است..

سوره نساء آیه (21):

و چگونه مَهر آنها را خواهید گرفت در صورتیکه هر کسی به حق خود رسیده ( مرد به لذت و آسایش و زن به نفقه و مهر خود رسیده) و در صورتی که آن زنان مَهر را در مقابل عقد زوجیت و عهد محکم حق، از شما گرفته اند

................................................................

اینها همه کلام خداست حرف خداست اونوقت یک عده هنوز اندر خم یک کوچه اند...

سعی میکنم زیاد ننویسم که خونده بشه .. باور کنید اینهایی که مینویسم واقعا چیزهایی هستش که همه ما هر کسی به نوعی با این چیز ها درگیره .. چیزهایی که اگه همه ما گوش بدیم به این رهنمودها کمتر کسی مشکل پیدا میکنه ولی متاسفانه چقدر تو جامعمون تو دادگاهها میبینیم که زن و شوهر ها سر همین چیزها ااونجا رو مملو از جمعیت کردن!!

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجنون

سلام گلم.خیلی قشنگ بود.مرسی. هر کدوم از آیه های قرآن یه دنیا حرفه..

غزاله

ممنون مهربونم خیلی عالی و کامل بود

ارزو

سلام گلم قبول باشه [ماچ]

مجنون

سلام دوست عزیزم آپیدم.. دوس دارم نظرتو بدونم..

یک دختر دم بخت _مهسا

سلام ...باز گلی به جمال تو که اینجوری می نویسی ما هم بخونیم بلکه معجزه شد یه چیزی یاد گرفتیم [ابرو]

رز

بسیارررررررررررررررررر عالی خانمی. کلی لذت بردم. مردها متاسفانه این رورها و در جامعه ما در زمان عقد و عروسی به فکر این چیزها نیستند اما تا می خواهند جدا شوند یادشان می افتد که ..... خدا به راه راست هدایتشان کند تشکر که نوشتی