سوره نساء آیه (19) :

  ای اهل ایمان ! برای شما حلال نیست که زنان را به اکراه و جبر به میراث گیرید ( چنانکه در جاهلیت هر کس می مرد وراثش زن او را هم حق ارث خود میدانستند) و بر زنان سختگیری و بهانه جوئی نکنید که قسمتی  از آنچه مَهر آنها کرده اید به جور بگیرید مگر آنکه عمل زشتی و مخالفی از آنها آشکار شود، و به آنها در زندگانی با انصاف و خوش رفتار باشید. چنانکه زن دلپسند شما نباشد (اظهار کراهت مکنید که) بسیار چیزها ناپسند شماست و حال آنکه خدا در آن خیر بسیار برای شما مقدر فرموده است .

سوره نساء آیه (20) :

ااگر خواستی زنی را رها کرده و زنی دیگر اختیار کنید و مال بسیار مَهر او کرده اید، البته نباید چیزی از مَهر او باز گیرید، آیا بوسیله تهمت زدن به زن ، مَهر او را می گیرید؟ واین گناهی است فاش، و زشتی این کار آشکار است..

سوره نساء آیه (21):

و چگونه مَهر آنها را خواهید گرفت در صورتیکه هر کسی به حق خود رسیده ( مرد به لذت و آسایش و زن به نفقه و مهر خود رسیده) و در صورتی که آن زنان مَهر را در مقابل عقد زوجیت و عهد محکم حق، از شما گرفته اند

................................................................

اینها همه کلام خداست حرف خداست اونوقت یک عده هنوز اندر خم یک کوچه اند...

سعی میکنم زیاد ننویسم که خونده بشه .. باور کنید اینهایی که مینویسم واقعا چیزهایی هستش که همه ما هر کسی به نوعی با این چیز ها درگیره .. چیزهایی که اگه همه ما گوش بدیم به این رهنمودها کمتر کسی مشکل پیدا میکنه ولی متاسفانه چقدر تو جامعمون تو دادگاهها میبینیم که زن و شوهر ها سر همین چیزها ااونجا رو مملو از جمعیت کردن!!


برچسب‌ها: چراغ راه

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳٩٠/٥/٢۳ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ  توسط ماهـنوش  نظرات ()