پیرو کلاسهایی که میرم قصد دارم از این به بعد مباحثی رو که رو من یکی تاثیر داشت و خیلی برام مهم بود اینجا بنویسم هم(مهم تر) بخاطر یکسری از دوستانم که بهر دلیلی امکان شرکت تو کلاس رو ندارن و دیگه اینکه تو ذهن خودمم با نوشتنش بهتر حک میشه!

چند وقت پیشا یک بحثی شد بنام خود کم بینی! اینکه چرا بعضی از ما تو اون ته توهای وجودیمون یکسری احساس های خود کم بینی داریم!! البته بماند که بعضیهاش ریشه در تربیت خانوادگی ما داره ! مثلا همین که مامان من همیشه بهم میگه چرا فوق لیسانستو نخوندی! دیگه نه نگاه به این میکنه که من دارم 2 تا لیسانس میگیرم نه نگاه میکنه که وقتمو که هدر ندادم کار کردم زحمت کشیدم! هیچ کدوم اینا به چشمش نمیاد فقط تا حرف میشه میگه فلانی داره دکترا وفوق لیسانس میگیره!! یا مثلا عروس خالم اومده بود خونمون(تازه وارد!) پسر خالم که دکتره زنشم فوق لیسانسه بعد داشتن تعریف منو ماشینمو میکردن :دی بعد مامانم دوید اومد چه فایده ماهی درس که نخوند!!!!! یعنی با این حرفش نه تنها ر.ید به کلهم اجمعین شخصیت من(البته برام عادی شده و من با تمام اینها دوسش دارم!) بلکه کلا ذوب شدم من از هر لحاظ که فک کنی!! یه جوری منو ضایه کرد انگار دیپلمم یا .. بگذریم ! (البته بماند من اجازه ندادم که شخصیتم تخریب بشه  خیلی شیک و با اعتماد به نفس خودمو جمع کردم و از خودم دفاع کردم!!در مقابل حرفی که داشت تخریبم میکرد!) میخوام بگم هممون که بشینیم فک کنیم همچین زخمهایی رو خوردیم  از خانواده هامون! همه اینها باعث میشه یه جورایی باور خود کم بینی به زور به ادم القا بشه!! و وقعا هم میشه! همین میشه که یکی ازمون تعریف میکنه میگیم چشماتون قشنگ میبینه!!! یا مثلا یک غذای خوب درست میکنید همه تعریف میکنن میگید اگه کمکای مامانم نبود که خوب درنمی اومد ! یا از برکت وجود شماست ویا مثلا یکی ازمون تعریف میکنه می گیم هندونه زیر بغل من نذار و ... از این دست شر ورا ا! یا مثلا دوست پسرتون براتون کادو میگیره! تو دلمون میگیم معلوم نیست من چندمی ام!! همه اینها ریشه در خود کم بینی داره!

یک تحقیق روانشناسی رو بگم که خوشال شید چون من که شنیدم خیلی خوشال شدم!تحقیقات ثابت کرده که تقریبا همه ادمها با بدن خودشون مشکل دارن!! (از قد-وزن-استخوان بندی- رنگ پوست!!و...) خیلی خیلی معدودن ادمایی که با همه این چیزاشون اکی باشن!! من که به چشم خودم دیدم یک دختری با قد و هیکل عالللییی پاشد به عنوان ناراضی! من خیلی تعجب کردم! بعد به این فک کردم این مهم نیست که من فک میکنم اون همه چیزش اوکی و عالیه! الان مهم این نظر اونه که لذت نمیبره از خودش و ظاهرش!!پس من خودمم باید رو خودم کار کنم شاید از نظر خیلیا من عالی باشم اما چه فایده که خودم با خودم حال نکنم!!

پس اولین قدم اینه که خودمو بپذیرم! یعنی اینکه بناست من با همین قیافه و ظاهر خوشبخت باشم . خوشبخت و شاد! به قول دکتر همیشه از ما خوشگل تر زیباتر جذاب تر و بسیار پرفکت تر وجود داره! لازم نیست شاهکار باشید تا دوستداشتنی باشید! شما علیرغم نظرات موافق یا مخالف وجود دارید! و همه اینها _این چیزی که هستید!_ برای خوشبختی تو کافیست!!! قرار نیست ایده الی فکر کنم اگر نه هیچ وقت طعم خوشبختی و شاد زیستی رو نمیچشم!

کمتر از خودم انتقاد کنم(هر روز خدا بگم اگه فقط 5 سانت دیگه بلند تر بودم ! یا اگه اینور لبم! قلوه ای تر بود زبان! بابا دست بردار!! )

دومین قدم استعدادها و مهارتهای خودمو افزایش بدم.. به زیباییم برسم به تیپم برسم اونجور که حال میکنم و حس خوب دارم بپوشم و بگردم

و سومین هم تمرین دوست داشتن خودِ! که با احترام گذاشتن به خودم و حق و حقوق خودم و اینکه تک تک سلولهای من شعور دارن!

فقط در اخر یک چیز مهم میخوام بگم! شما اگر روی عیبتون فوکوس کنید دیگران هم روی عیبتون فوکوس میکنن و شما با حستون اون حس زشت بودن رو به دیگران انتقال میدید! ما حتی اگر زشت هم باشیم با اعتماد بنفس و حس خوب و زیبایی که به خودمون داریم به دیگران این حس رو القا می دیم که این حتمااا یک چیزی هست! غیر از ظاهرش حتما!! یک سری جذابیتها و زیبایی هایی داره که ما ازش بی خبریم و نمیدونیم!!! حتما هممون یک همچین حسایی رو تجربه کردیم ..

پس وقتشه که نذاریم چوب این چیزها و یکسری نا اگاهی هارو تو زندگی بخوریم!

به همین سادگی !  من مخلوق پر از زیبایی خدا هستم .. و تنها همین برای خوشبختی من کافیست ..

معرفی نوشت : موج 105.5 .. رادیو مهر . از ساعت 6 تا 10 صب و ساعت 4 تا 8 شب برنامه دارن عالییی.. یعنی من به هوای این برنامه هم اروم رانندگی میکنم که دیرتر برسم هم کرکر دهن باززززز واسه خودم میخندم هم دیگه از شر اهنگ تکراری خلاص شدم هم اهنگای قشنگ میذارن خلاصه  خیلی با حال و با مزه ان . جیگرن اصن


برچسب‌ها: خودسازی

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳٩۱/٧/۱٠ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ  توسط ماهـنوش  نظرات ()